Prečo som si dala pauzu pri blogovaní...

Autor: Andrea Legényová | 19.12.2016 o 6:41 | Karma článku: 3,63 | Prečítané:  741x

 Pred pár dňami som stretla známeho, povedal mi, že sa rád teší na moje postrehy v blogoch a spýtal sa ma, že prečo už dlhšiu dobu nič nepíšem. Keďže na pravdu som veľmi nemala čas, moja odpoveď bola v tom duchu, že "nestíham".

  Som predsa pracujúca matka a mám nárok nestíhať, že? Pravda je však taká, že som nerátala s tým, že moje blogy sa v skutočnosti budú čítať. Že niekoho budú moje slová zaujímať. Veď na internete nájdete toľko zaujímavejších vecí, ako čítať  nejaké psychoanalýzy a názory iných /cudzích/ ľudí. Po mojom blogu o krkavčích matkách, ma zastavili ľudia s ktorými som sa sem tam v roku stretla s tým, že im páčia moje blogy, že sú také úprimné a zo srdca, potešilo ma to. Na ulici na mňa kričal sťahovák z nábytkárstva, že "super blog o tých rozvodoch". Zaskočilo ma to. V obchode ma vítala predavačka so slovami "Dobré ráno, krkavčia mať." :-) Dúfala som, že to nie je skutočné oslovenie, chvalabohu pochopila moju úvahu správne. Pravdou je, že človek, aj keď je obklopení množstvom ľudí a dennodenne používa slová nielen k bežnej komunikácii, má niekedy vnútornú potrebu sa niekomu vysťažovať. Niekomu koho tvár nepozná a kto jeho slová vypočuje bez toho, aby ho súdil.

  Myslela som si, že keď sem napíšem svoje myšlienky, sem tam si ich niekto prečíta, ale nebude ma verejne súdiť. Moje meno aj fotka sú skutočné. Môj profil je pravdivý. Niektorí ma poznáte a vám ostatným môžem byť ukradnutá. Ak máte potrebu ma kritizovať za to, čo si myslím, za moje hrubky a pravopisné chyby, nuž vedzte, nie som dokonalá. S mojou staršou dcérou preberáme vybrané slová, zatiaľ máme za sebou vybrané slová po B, M a teraz sme pri R. Verili by ste, že vybraným slovom po R je aj slovo prýštiť? / Normálne som si ho musela vygoogliť, lebo som netušila, čo znamená :-) veď toto slovo som vo svojom živote určite nikdy nepoužila a je súčasťou vybraných slov, ale sľubujem, že ho ešte dnes "dám". /

  Ako každý pisateľ, bola som zvedavá, či niekto moje blogy číta a či niekto na ne aj zareaguje. Hmmm....ak je reakciou to, že ma verejne skritizuje za hrubky, ešte to prežijem. /Ako spomínam, k vybraným slovám po H sme sa ešte nedostali :-) tak som bola v tom, že hibernovať je s tvrdým Y, vychádzal som z logického predpokladu, že  aj v slove hyper je tvrdé Y :-)/ Prežijem aj to, keď ma slovne ukameňujú za môj názor, či postoj, ale pravdupovediac odoberie mi to chuť písať.  To akože niekto číta blogy s potrebou vyjadriť sa len preto, aby niekoho urazil? Nuž zistila som, že áno. To akože ľudia čítajú blogy len preto, aby ho upozornili na gramatické chyby? Môžem ho skontaktovať s učiteľkou mojej dcéry, tá bude rada, že jej pomôže s opravou 23 diktátov :-)

 Bola som v tom, že pri blogoch ide najmä o obsah a nie o formu. Viem, že s kritikou človek musí rátať, 100 ľudí, 100 chutí. Nemusíte so mnou súhlasiť, môžete ma skritizovať, v duchu si o mne pomyslieť niečo naozaj nie pekné, môžete prestať čítať, čo píšem a pozrieť si na Topkách kto a čo a s kým. Môžete ma súdiť za moje myšlienky. No a v mojom prípade, na nejaký čas mi môžete zobrať chuť písať. Síce sa nedozviete aký rozvod som riešila, kto a prečo ma nahneval, ani to, že som rozbila auto pri zrážke s diviakom, že mi môj muž v reakcii na moje blogy kúpil kvety a že granko pripravujem stále minimálne 2x denne.

  Mám toľko vecí v hlave s ktorými by som sa chcela s vami podeliť, ešte mi to chvíľu potrvá, lebo je ten čas vianoc a predsa len každú správnu matku príprava "vianočného menu" zamestná, ale určite sa opäť prejavím :-) Reakcie síce nebudem čítať, ale poprosím kamarátku o krátky rešerš.  Sľubujem, že to bude čoskoro, moje slová totiž prýštia zo srdca...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vrcholí tichá revolúcia. Írsko má premiéra homosexuála a povolí potraty

Írski voliči v referende jasne odmietli zákaz interrupcií.

OBJEKTÍV

Pozrite si prvú minútu po jadrovom teste na dobových fotkách

Jadrové testy snímali desiatky kamier.


Už ste čítali?